Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów na świecie.

Sport antyczny

Boks, czyli walka na pięści, jest jednym z najstarszych sportów na świecie. Współczesne, najlepsze metody szkoleniowe sprawią, że z każdym dniem będziesz coraz sprawniejszy .
Występował już podczas antycznych igrzysk olimpijskich.

Boks jest dyscypliną sportową polegającą na bezpośredniej walce na pięści dwóch zawodników, według określonych zasad przy ograniczonym polu uderzeń.

Jest on est jednym z najbardziej wymagających sportów, ale jednocześnie przynosi niesamowite efekty w bardzo krótkim czasie. Ważne jest zarówno ciało, jak i psychika.

Jedno z największych wymagań to pokora i cierpliwość.

Trening zaczyna się od rozgrzewki. Najczęściej jest to bieganie, rozciąganie, wymachy rąk i nóg oraz walka z cieniem. W boksie trzeba opanować przede wszystkim odpowiednią pozycję do walki, tzw. gardę oraz zestaw podstawowych ciosów

Boks świetnie działa na ciało i pomaga w odchudzaniu. Treningi interwałowe oraz intensywne cardio wpływają na szybsze spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej i kondycję. W boksie najważniejsza jest siła, więc podstawą treningów jest budowa mięśni. Uprawiając ten sport łatwo można osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Wzrasta również panowanie nad swoim ciałem oraz samoświadomość. Bokser ma lepszą koordynację ruchową.

Boks to sport, który buduje charakter. Wzmacnia pewność siebie oraz siłę psychiczną. Uczy pokory, cierpliwości i determinacji w dążeniu do celu, poprawia koncentrację. Kładzie nacisk na szacunek do przeciwnika. Po treningu bokserskim jest się wyciszonym, ma się więcej energii do działania, ale przede wszystkim dużą satysfakcję.

Poprawisz refleks i spostrzegawczość!

Staniesz się pewniejszy siebie!

Panie mile widziane!