Polish Belarusian Chinese (Traditional) English French German Italian Latvian Norwegian Romanian Russian Spanish Swedish Turkish
  • KARATE

    Wracamy do korzeni wszelkich sztuk walki.

  • SZTUKI WALKI DZIECI

    Równomierny rozwój motoryczny i koordynacyjny.

  • KRAV MAGA

    Samoobrona przez strategiczne myślenie i przewidywanie.

Jak wyglądają treningi karate i innych sztuk walki dla dzieci?

Grupa dziecięca

Treningi są prowadzone w grupach dla dzieci już od 3,5 roku życia. Jedyne w swoim rodzaju zajęcia gimnastyki ogólnorozwojowej dla najmłodszych połączone z bezpieczną formą nauki technik karate i innych sztuk walki. Ćwiczenia dostosowane są do wieku uczestników. Wprowadzamy dużo zabaw koordynacyjnych dających kompleksowy rozwój psychomotoryczny twojemu dziecku. Uczestnicy bawiąc się, jednocześnie nabywają sprawność i umiejętności, które w przyszłości zaowocują wysokim ogólnym usportowieniem organizmu i wyśmienitą znajomością arkanów sztuki samoobrony oraz techniki sportowej.

Jak wyglądają treningi dla początkujących?

Grupa początkująca

Tutaj zdobywasz umiejętności z zakresu koordynacji ruchowej, opanowujesz proste techniki walki oraz ich kombinacje, nabywasz podstawową wiedzę o ich zastosowaniu w samoobronie oraz wiedzę o filozofii i ceremonii karate oraz innych sztuk walki. Niewątpliwie dodatkowo zauważalną korzyścią jest poprawa postawy ciała i ogólne wzmocnienie oraz uodpornienie organizmu i psychiki.

Jak wyglądają treningi zaawansowanego karate?

Grupa średniozaawansowana

Na tym etapie kontynuujesz naukę wyniesioną z grupy początkującej i pogłębiasz ją poprzez poznawanie wyższych (trudniejszych) technik karate oraz opanowywanie umiejętności łączenia ich w skomplikowane struktury (kombinacje i układy technik, tzw. Kata). Poznajesz arkana ćwiczeń z partnerem, początki strategii walki, wyrabiasz siłę ciosu, umiejętność natychmiastowego przywołania stanu koncentracji psychicznej oraz opanowywania stresu. Poznając wartość technik swojego karate nabierasz wiary w samokontrolowanie emocji i pewność swoich zachowań w trudnych sytuacjach. Kształtujesz atletyczną budowę ciała. Poznajesz podstawowe zasady sędziowania. Na tym etapie oprócz nauki skutecznej samoobrony możesz rozpocząć szkolenie zawodnicze. Opanujesz podstawy pracy z przyrządami treningowymi (tarcze, worek,bronie karate, itp.)

Grupa zaawansowana

Jeżeli przeszedłeś poprzednie etapy szkolenia, wiesz już co czeka cię teraz. Nauczysz się mistrzowskiego panowania nad własnym ciałem i umysłem władając w wyjątkowo skuteczny sposób techniką karate. Nauczysz się mistrzowskich form Kata będących zapisem nawet najbardziej skomplikowanych sytuacji walki. Poznasz najtrudniejsze tajniki strategii walki — sposoby odpierania i wyprzedzania ataku przeciwnika (tzw. timing). Staniesz oko w oko z najgłębszymi swoimi lękami i słabościami — nawet takimi, o których nie wiedziałeś, że istnieją — lecz w wyśmienity sposób zaczniesz je kontrolować i obracać na swoją korzyść. Będziesz miał możliwość opanowania podstawowej wiedzy z teorii treningu sportowego, regeneracji sił, leczenia urazów. Jeśli tylko zechcesz, zostaniesz wybornym zawodnikiem. Przygotujesz się do egzaminu na czarny pas. Dowiesz się więcej o ludzkim ciele i umyśle. Poznasz smak prawdziwego sukcesu i dowiesz się jak do niego dążyć.

Pamiętaj, że dojść może tylko ten, który idzie...

Co to jest samoobrona specjalna?

Samoobrona ekstremalna

Prowadzimy zajęcia wyjątkowo skutecznej samoobrony ekstremalnej. Uczestnikami tych zajęć mogą być tylko osoby pełnoletnie zakwalifikowane w trakcie rozmowy wstępnej z trenerem. Te zajęcia są nastawione na szybkie opanowanie podstawowej sprawności całego ciała. W tej grupie nauczysz się wyjątkowo skutecznej samoobrony z wykorzystaniem największych słabości twojego przeciwnika. Poznasz niezbędny elementarz budowy ciała ludzkiego i konstrukcji psychicznej. Dowiesz się jak łatwo jest kształtować samego siebie i że sukces jest bliższy niż ci się wydaje. Wystarczy spróbować...

Czym jest karate?

Karate to średniowieczna sztuka walki pochodząca z Okinawy.

Współcześnie jest dostosowane do bezpiecznego nauczania wszechstronnej gimnastyki obejmującej wszystkie aspekty usportowienia organizmu ludzkiego, trening umysłu oraz łatwą samoobronę, której chętnie uczą się ludzie w każdym wieku (najmłodszy uczeń KIME ma 3,5 roku, a najstarszy jest w wieku 75 lat).

Usportowienie organizmu obejmuje wszystkie cechy motoryczne dając równomierny wszechstronny rozwój.

Trening umysłowy polega na nauce koncentracji, szybkim podejmowaniu optymalnych decyzji w niewygodnych warunkach (np. walka ze stresem podczas nauki obrony w sytuacji napadu), co daje się łatwo zastosować we wszystkich trudnych życiowo sytuacjach (potrzebny stan koncentracji umysłu adepci potrafią przywoływać automatycznie). Trening ten wzbudza wewnętrzną moc, wiarę w słuszność swoich życiowych działań. Daje zwielokrotnioną odporność na stres.

Nauka samoobrony bazuje na istniejących, zakodowanych, naturalnych odruchach człowieka w sytuacji zagrożenia, które poprzez świadomy trening są przetwarzane na działania obronne dostosowane swym poziomem skuteczności do rodzaju zagrożenia.

Orientalne pochodzenie tej sztuki daje możliwość zaciekawienia europejskiego odbiorcy swoją nietypowością, wewnętrzną harmonią i wrażliwością.

Śnieżnobiałe kimona oznaczają akt czystości intencji trenującego, do którego każdy się zobowiązuje (ćwiczy aby nauczyć się samoobrony i stosować ją tylko w chwilach zagrożenia własnego bezpieczeństwa).

Młodzież zyskuje bardzo atrakcyjny nowy ideał i cel swoich działań, pozytywne wzorce zachowań, według których chce postępować. Łatwo uznaje autorytet trenera i postępuje w myśl zasady zdrowego i czystego trybu życia. Daje to duże możliwości odciągania jej od obecnych w kulturze młodzieżowej złych wzorców: alkoholizmu, narkomanii, sekt i subkultur.

Bazując na uniwersalnych wartościach, które niesie ze sobą sztuka karate tradycyjnego KIME osiąga cele wychowawcze wśród młodzieży oraz działa dla ogólnego dobra wszystkich ćwiczących.

Wszyscy zawodnicy osiągający wysokie wyniki sportowe są jednocześnie wzorowymi uczniami chwalonymi w szkole i przez rodziców, z którymi KIME utrzymuje stały kontakt.

Co to jest KIME?

KIME  w języku japońskim oznacza koncentrowanie / ogniskowanie energii. W sensie treningowym oznacza koncentrowanie sił fizycznych i mentalnych w wykonywanej technice karate. W sensie popularnym oznacza wykonanie czegoś z pełnym zaangażowaniem wszystkich swoich możliwości. Często podczas meczy piłki nożnej w Japonii słyszymy na stadionie wielki okrzyk „Kime!" w momencie wbijania gola.

end faq

newsletter

Aktualności

Zapraszamy na zajęcia

No upcoming events

strefa użytkownika

Zaloguj

Zaloguj

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

 

Partnerzy