MMA to ćwiczenia ogólnorozwojowe. Poprawią Twoją sylwetkę i zdolności motoryczne. Dodadzą Ci pewności siebie oraz udoskonalą samodyscyplinę.

Mixed Martial Arts

Popularnie nazywane MMA to mieszanina różnych sztuk/sportów walki. Nie ma ściśle określonych ram nakazujących te, czy inne formuły walki wchodzące w jej skład. Mixed Martial Arts to innymi słowy wszechstylowa walka wręcz charakteryzująca się dużą dowolnością. Liczy się skuteczność, a sposób walki prezentowany przez danego zawodnika często jest podyktowany jego stylem bazowym, z którego się wywodzi.

Treningi Mixed Martial Arts w KIME Szkoła Walk prowadzi wszechstronnie uzdolniony trener, Konrad Bieńkowski. Proponuje on bardzo oryginalne połączenie boksu tajskiego (Muay Thai), chińskiej wolnej walki (Wushu Sanda), chińskich zapasów (Shuai Jiao), zapasów w stylu wolnym oraz boksu klasycznego, co gwarantuje wyjątkową skuteczność w walce. Jego treningi ukierunkowane są na walkę w klinczu, jak i w dystansie oraz sprowadzaniu przeciwnika do parteru z zajęciem pozycji kontrolowanej. Wyłączona jest walka parterowa czyli brazylijskie jiujitsu, które zawodnicy mieszanych sztuk walki najczęściej trenują oddzielnie.

Każda walka zaczyna się w „stójce” dlatego bardzo istotna jest umiejętność poruszania się w czterech płaszczyznach: dystansie, klinczu, sprowadzaniu do parteru i skutecznej obronie przed sprowadzeniem. Powyższe elementy są trenowane na każdej jednostce treningowej w połączeniu z taktyką walki. Dzięki wszechstronności i różnorodności ćwiczeń treningi przekładają się nie tylko na efektywność w walce, ale również poprawiają kondycję, motorykę, podnoszą ogólną sprawność fizyczną.

Mieszane sztuki walki w rozszerzonym programie!

MMA  to więcej niż siłownia, zdrowiej niż Cross-Fit i weselej niż Triathlon.

MMA to również ćwiczenia ogólnorozwojowe, które poprawią Twoją sylwetkę i zdolności motoryczne. Dodadzą Ci pewności siebie oraz udoskonalą samodyscyplinę.

Zapraszamy!