• KARATE

    Wracamy do korzeni wszelkich sztuk walki.

  • SZTUKI WALKI DZIECI

    Równomierny rozwój motoryczny i koordynacyjny.

  • KRAV MAGA

    Samoobrona przez strategiczne myślenie i przewidywanie.

 

Doświadczenie treningowe i zawodnicze

Posiada ponad 30-letnie doświadczenie treningowe w różnych formułach i stylach walki m.in. Wushu, Sanda, Muay Thai, Kung-Fu, Zapasy, Boks, K-1 jak również Submission Fighting. Swoją przygodę, która z czasem stała się pasją i sposobem na życie, rozpoczął w wieku 11 lat od Judo. W latach 1993 -2004 trenował tradycyjne Kung-Fu.

Po odejściu z sekcji Pak Hok Kung-Fu założył Warszawską Szkołę Sanshou Leitai co dało mu możliwość dalszego rozwoju jako zawodnik i trener jednocześnie. W tym samym roku rozpoczął treningi boksu tajskiego. W latach 1998-2013 startował w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju i zagranicą w walkach Wushu Sanda/Sanshou. Jest wielokrotnym mistrzem i medalistą mistrzostw Polski Wushu. Jako członek kadry narodowej i reprezentacji Polski Polskiego Związku Wushu w latach 2005-2010 kilkakrotnie reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata i Europy oraz turniejach międzynarodowych. Walki zawodowe toczył m.in. na galach Only 1, Kings of Sanda oraz galach organizowanych przez PZ Wushu. Na zakończenie kariery zawodniczej, w latach 2013-2015, dwukrotnie zwyciężył Puchar Polski Wushu w konkurencji wolnej walki Qingda. W 2006 r. zdał egzamin na stopień mistrzowski 1 Duan przed komisją egzaminacyjną Polskiego Związku Wushu. Aktualnie oczekuje na przyznanie drugiego stopnia mistrzowskiego.

 

Boks tajski zaczął trenować w 2004 roku w K.S. Serafin, którego założycielem i trenerem jest pierwszy polski mistrz świata Muay Thai z 2003 r. Maciej Skupiński. Będąc mocno zorientowanym w teorii sztuk i sportów walki wiedział o skuteczności i szlachetności Muay Thai, dlatego od samego początku dyscyplina ta urzekła go i zafascynowała. Postanowił zgłębiać aspekty boksu tajskiego mocno angażując się w treningi. Ponieważ był już utytułowanym zawodnikiem w walkach Sanda i otrzymał powołanie do Kadry Narodowej Wushu, a celem były zbliżające się Mistrzostwa Świata, zdecydował się na współzawodnictwo na najwyższym poziomie w tej właśnie formule, jednocześnie kontynuując treningi i naukę Muay Thai. Nieprzerwanie zbierał doświadczenie treningowe do 2010 roku m.in. w K.S. Serafin. Brał udział w seminariach, turniejach pierwszego kroku, licznych walkach sparingowych wewnątrzklubowych oraz w otwartych sparingach międzyklubowych. Trenując boks tajski we własnym zakresie dużo oglądał i analizował walki MT z najważniejszych stadionów boksu tajskiego na świecie: Radjadamnern i Lumpinee w Bangkoku. W 2018 r. ponownie wrócił do regularnych treningów u trenera Macieja Skupińskiego. Efektem wieloletniego procesu szkoleniowego i zaangażowania w treningi boksu tajskiego było skierowanie przez trenera na kurs Instruktora Sportu Muay Thai w 2019 r.

 

Doświadczenie trenerskie

Konrad Bieńkowski jako trener pracuje od 2004 roku. Od 2013 roku trener kadry i reprezentacji Polski Wushu w konkurencjach wolnej walki Sanda - pełny kontakt i Qingda - lekki kontakt. Od 2019 roku Instruktor Sportu Muay Thai. Pierwszy kurs zawodowy (Instruktor Sportu Wushu) ukończył w 2003 roku. Przygotowuje zawodników do Mistrzostw Świata i Europy Wushu, Mistrzostw Europy Kung-Fu Wushu oraz turniejów międzynarodowych. Zawodnicy reprezentacji Polski Wushu Sanda/Qingda prowadzeni przez trenera Konrada regularnie zdobywają medale i wygrywają na mistrzostwach rangi europejskiej.

 

Współpracuje z zawodnikami walczącymi zawodowo. Prowadzi treningi personalne z zakresu sportów walki dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Cechuje go m.in. zaangażowanie w proces treningowy, zwracanie uwagi na szczegóły i poprawność wykonywanych ćwiczeń. Dobry kontakt z podopiecznymi oraz przyjazna atmosfera pomagają ćwiczącym łatwiej przyswajać wiedzę oraz pokonywać bariery i trudy każdej jednostki treningowej. Analityczne podejście trenera pozwala szybko wychwytywać i eliminować błędy podopiecznych. W pracy szkoleniowej wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę teoretyczną wzbogacaną ciągłym szkoleniem się i rozwijaniem pasji, jaką od ponad 30 lat jest trening sportów i sztuk walki.

 

newsletter

Aktualności

Zapraszamy na zajęcia

No upcoming events

strefa użytkownika

Zaloguj

Zaloguj

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

 

Partnerzy